MyPalla on koossa jo 19 sopimuspelaajaa
1.2.2012 16:33Myllykosken Pallolla on tiistain jälkeen koossa 19 sopimuspelaajaa. Viimeisimmät tulokkaat ovat Nosh A. Lody, Joni Vuorinen ja Yusuf Jama. Kaikki kolme uutta miestä ovat puolustajia.
Kolmikosta kokenein on Lody, joka on pelannut kaksi kautta jalkalloliigaa Jarossa. Lodyn tapaan 21-vuotias Vuorinen on pelannut Porin Pallossa. Yusuf Jama on vasta 18-vuotias FC Espoon lupaus.
— Pelaajat harjoittelivat MyPan kanssa koko tammikuun ja osoittivat tuona aikana sopivansa ryhmään. Seuraavaksi alamme alamme etsiä ratkaisupelaajia hyökkäyspäähän, urheilukehityspäällikkö Marco Manso kommentoi.
Tammikuun testipelaajista MyPa nappasi kaikkiaan viisi, sillä jo aikaisemmin seura oli kiinnittänyt Xhevdet Gelan ja Markus Selinin.













