Sivu:

    Vincet

    22.2. 5:22Suosittele 26

    Ensiksi voitaisiin miettiä miksi porukka ei mene ravintoloihin aikaisemmin? onko syynä ravintoloiden verotus jonka takia tarjottavien alkoholijuomien hinnat on pilvissä, vai mikä? 

    Jotenkin tuntuu, että nyt etsitään ns. sivuvaikutuksille omaa lääkettä eikä yritetätä pohtia mistä sivuvaikutukset edes johtuu.

    Huhhuh

    22.2. 6:13Suosittele 23

    Eihän tässä ole mitään järkeä. Viikonloppuisin sitä viinaa vedetään, ja on yhdentekevää mihin kohtaan viikonlopusta se krapula sijoittuu

    Eipäs

    22.2. 7:22Suosittele 22

    Eikä paranna. Ja sillä olisi ainoastaan negatiivinen efekti. Kotihälytykset tulee vain lisääntymään, jos baarit menee aikaisemmin kiinni.

    Lässynlää

    22.2. 8:03Suosittele 25

    Parannetaan elämänlaatua holhoamalla kansalaisia? Tää on kyllä melkein paras perustelu tälle innolle tunkea nokka muiden asioihin oikeesti tätimäisin moraaliperustein. Yhteiskunta ei enään pyöri maatalouden aikakäsityksen ympärillä vaan aikuisilla kansalaisilla on ihan täysi vapaus päättää oma nukkumaanmenoaikansa ja tapansa viettää vapaa-aikaa.

    Täh?

    22.2. 17:52Suosittele 12

    Ei kai normaali-ihmiset käy työpäivää edeltävänä iltana ravintolassa ryyppäämässä itselleen mehevää krapulaa? Viikonloppu ja vapaat ovat sitä varten. Erikoisia perusteluja vedoten parempaan työkuntoon.

    OI NIITÄ AIKOJA !

    23.2. 17:07Suosittele 8

    Kun itse olin nuori, ravintolaan mentiin 6-9 välillä, että sai pöydän. Nythän omia pöytiä ei enää ole ja ravintolakulttuuri on kovasti muuttunut. Viinan juonti on asia 1, ennen tanssi ja vastakkaisen sukupuolen tapaaminen. Oikein hyvin kerkesi istua ravintolassa vaikka menivät kiinni viimeistään kahdelta. Ravintolojen etu tietysti on, että sakki kaataa kurkkuun kallista juomaa kaksin käsin. Eihän sitä tanssilattialla rahaa hankita. Silti toivoisin jotain glamouria takaisin ravintolaan.

    Sivu:
      x

      Haluatko ilmoittaa asiattoman viestin?

      Jätä sähköpostiosoitteesi jos haluat saada kuittausviestin ilmoituksestasi.

      Sähköpostiosoitteesi:

      Viesti moderoijille:

      Kirjoita kommentti

      Viesti:
      Nimi:
      Bottivarmistus: paljonko on 2 + 9? 
        Esikatsele