Tulospörssi 10.10.2016

10.10.2016 4:00

Ratsastus, Harjun Oppimiskeskus

Este, Luokka 1, 70 cm arvostelu A.0 avoin kaikille,

1) Helmi-Ilona Hallikas / Belmondo (RaKa) 0/51,90, 1) Emma Hakkarainen / Chiona (KOR) 0/54,40, 3) Kerttu Hakkarainen / Ricardo III (KOR) 2/75,82, 4) Emma Vainikka / So-So (EKR) 4/65,99, 4) Ronja Kuismin / Vifa (POM) 4/52,73, 6) Heidi Päivärinta / Gwen (POM) 8/52,75, 7) Roosa Kiilavuo / Marttilan Matilda (KRC) 999/, 7) Titta Tihula / Kiera (Hurjat) 999/

Este, Luokka 2A, 80 cm, arv. 367.1(A2/A2), avoin kaikille,

1) Senni Ihalainen / Camé (KRC) 0-0/27,68, 2) Jasmin Pakkala / Camé (KRC) 0-0/29,20, 3) Ronja Kuismin / Vifa (POM) 0-0/29,96, 4) Emma Hakkarainen / Chiona (KOR) 0-0/30,18, 5) Titta Tihula / Kiera (Hurjat) 0-0/33,81

Este, Luokka 2B, 80 cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille,

1) Inka Husu / Einolan Myräkkä (RaKa) 0-0/24,18, 2) Alisa Haaja / Orchid's Sajella (KRC) 0-0/26,46, 3) Iida Tapanainen / Welaskes (EKR) 0-0/26,62, 4) Helmi-Ilona Hallikas / Belmondo (RaKa) 0-0/27,15, 5) Emma Hiltunen / Conny Cramer (KOR) 0-0/27,93, 6) Tiina Pennanen / Lompard (EKR) 0-0/28,17, 7) Heidi Vanha-Honko / Caspy's Lara (NR) 0-0/28,21, 8) Emma Vainikka / So-So (EKR) 0-0/29,34, 9) Jenni Kiri / Lavanda (KkR) 0-0/31,43, 10) Minea Forsell / Kirkebys Princess (STARA) 0-0/31,75, 11) Linnea Haukilehto / Päällikkö (SUORA) 0-0/32,00, 12) Noora Metsänen / Cacha (HAMR) 0-4/33,15, 13) Roosa Kiilavuo / Eddy of Forestvillage (KRC) 4/49,92, 14) Jenni Kiri / La Luna III 2092 (KkR) 5/64,26, 15) Mimmi Tikka / Silent's Spring Flash (RATSU) 5/65,25, 16) Roosa Kiilavuo / Marttilan Matilda (KRC) 8/63,15, 17) Sari Ahmaskari / Keissi (HAMR) 8/79,01, 18) Sirkku Riitala / Ivan II (KJR) 999/999,00, 18) Elina Lyijynen / Sitsilia (EKR) 999/999,00

Este, Luokka 3, 90 cm, arv. 367.1(A2/A2), avoin kaikille,

1) Ronja Ahola / Doyher Triona 279 C (TaRa) 0-0/29,53, 2) Saaga Hautamäki / Ask Me More 2748 (RaKa) 0-0/30,37, 3) Vilhelmiina Leonen / Casmir Son (KRC) 0-0/31,09, 4) Roosa Kiilavuo / Eddy of Forestvillage (KRC) 0-0/31,18, 5) Hanna Luhas / Ein Valtter (RaKa) 0-0/31,62, 6) Ronja Ahola / Dancing Amaranth (TaRa) 0-0/31,71, 7) Alisa Haaja / Orchid's Sajella (KRC) 0-0/32,31, 8) Miila Mättölä / Darcness (EKR) 0-0/32,87, 9) Tiina Pennanen / Lompard (EKR) 0-0/34,28, 10) Emmi Kivelä / Loisto-Vinha (E-KR) 0-0/35,53, 11) Heidi Vanha-Honko / Caspy's Lara (NR) 0-0/37,37, 12) Satu Juvonen / Cooperhill Dantzer (KOR) 0-0/39,09, 13) Kaisu Hämäläinen / Gladys 2579 (E-KR) 0-0/40,25, 14) Jenni Tauschi / Pa-De-De (EKR) 0-4/29,50, 15) Ira Mäki / Atlas III (Hurjat) 0-4/36,39, 16) Inka Husu / Einolan Myräkkä (RaKa) 0-4/39,65, 17) Pauliina Pääkkönen / E. (TaRa) 0-4/44,90, 18) Belinda Danielsbacka / Hilokki (KOR) 0-4/45,15, 19) Emma Hiltunen / Conny Cramer (KOR) 0-4/45,90, 20) Katja Lääti / Quality Girl (Hurjat) 0-7/58,81, 21) Jenni Kiri / Lavanda (KkR) 0-8/34,53, 22) Minea Forsell / Kirkebys Princess (STARA) 4/51,17, 23) Linnea Haukilehto / Päällikkö (SUORA) 4/52,55, 24) Elina Lyijynen / Sitsilia (EKR) 6/65,11, 25) Jenni Kiri / La Luna III 2092 (KkR) 8/50,32, 26) Iida Tapanainen / Welaskes (EKR) 8/72,60, 27) Mimmi Tikka / Silent's Spring Flash (RATSU) 999/999,00

Este, Luokka 4, 100 cm, arv. A.2.0, avoin kaikille,

1) Miila Mättölä / Ask Me More 2748 (EKR) 0/43,09, 2) Pauliina Pääkkönen / E. (TaRa) 0/43,84, 3) Elina Eskelinen / Mera (KJR) 0/43,96, 4) Eveliina Liukkonen / CP Centi (RATSU) 0/44,90, 5) Eveliina Liukkonen / Pronkenbergs G. Vulkano (RATSU) 0/45,37, 6) Vilhelmiina Leonen / Casmir Son (KRC) 0/45,40, 7) Kia Danielsbacka / Quatsch Nicht Schätzchen (E-KR) 0/45,84, 8) Eveliina Liukkonen / Monako (RATSU) 0/46,28, 9) Emmi Kivelä / Loisto-Vinha (E-KR) 0/48,00, 10) Jenni Tauschi / Pa-De-De (EKR) 0/49,15, 11) Mika Yläoutinen / Wyletty (EKR) 0/49,96, 12) Ira Mäki / Atlas III (Hurjat) 0/50,03, 13) Kia Danielsbacka / Descendent Moon (E-KR) 0/54,90, 14) Miila Mättölä / Darcness (EKR) 4/42,65, 15) Ronja Ahola / Doyher Triona 279 C (TaRa) 4/50,84, 16) Kaisu Hämäläinen / Gladys 2579 (E-KR) 4/51,75, 17) Ronja Ahola / Dancing Amaranth (TaRa) 4/52,50, 18) Belinda Danielsbacka / Hilokki (KOR) 5/61,90, 19) Emmi Kivelä / Quartal (E-KR) 7/72,71, 20) Hanna Luhas / Ein Valtter (RaKa) 999/999,00

Este, Luokka 5, 110 cm, arv. 367.1(A2/A2), avoin kaikille,

1) Laura Konttinen / Uma Turman H (EKR) 0-0/25,96, 2) Sini Mansikka / David Cassidy (EKR) 0-0/29,28, 3) Eveliina Liukkonen / CP Centi (RATSU) 0-0/30,15, 4) Eveliina Liukkonen / Monako (RATSU) 0-0/32,50, 5) Emmi Kivelä / Quartal (E-KR) 0-4/33,18, 6) Eveliina Liukkonen / Pronkenbergs G. Vulkano (RATSU) 0-999/999,00, 7) Kia Danielsbacka / Descendent Moon (E-KR) 7/66,83, 8) Mika Yläoutinen / Wyletty (EKR) 16/50,15

Este, Luokka 6, 120 cm, arv. A.2.0, avoin kaikille,

1) Laura Konttinen / Uma Turman H (EKR) 4/46,56, 2) Emmi Kivelä / Chanel VI 2111 (E-KR) 5/73,90, 3) Sini Mansikka / David Cassidy (EKR) 999/999,00

Uinti, Urheilupuiston uimahalli

M 200 m sekauinti
13 v ja nuoremmat
1) Lassi Haimi HSS 2:30.15, 2) Niko Matela LrU 2:32.55, 3) Eetu Palvanen LaUS 2:39.56, 9) Janne Korhonen KoU 2:58.86, 11) Leevi Kukkonen KoU 3:00.76, -) Miro Järvinen KoU DSQ
14 - 99 v
1) Kasper Jämsä LaUS 2:13.31, 2) Olli Soramies VoVi 2:15.24, 3) Petteri Haverinen LaUS 2:19.76, 4) Ossi Kleimola KoU 2:21.15
N 200 m sekauinti
12 v ja nuoremmat
1) Jenna Pulkkinen KoU 2:37.62, 2) Tiinu Tamminen LaUS 3:00.86, 3) Eevi-Maria Bogdanova LaUS 3:03.96, 7) Inka Raitio KoU 3:12.76, 8) Noora Koukkari KoU 3:13.62
13 - 99 v
1) Raakel Bärlund LaUS 2:23.44, 2) Julia Bruneau LaUS 2:23.58, 3) Mathilda Kalenius KoU 2:36.51, 4) Jenna Sjöblom KoU 2:37.92, 11) Matilda Lonka KoU 3:00.57
M 50 m bf
0 v ja vanhemmat
1) Ville Kotikuusi KoU 20.39, 2) Dmitrii Ankudinov KoU 22.83, 3) Eetu Salo KoU 25.26, 4) Manu Ursin KoU 26.00, 5) Erkka Suni KoU 30.65, 6) Simo Virtanen KoU 37.99
N 50 m bf
0 v ja vanhemmat
1) Jessika Patjas KoU 25.35, 2) Riia Ojalainen KoU 26.28, 3) Emma Leppä KoU 26.41, 5) Inka Timperi KoU 29.36, 7) Nea Leino KoU 32.82, 8) Susanna Leino KoU 34.76, 9) Tiina Leino KoU 37.11
M 50 m rintauinti
11 v ja nuoremmat
1) Leevi Kukkonen KoU 43.72, 2) Konsta Kukkonen KoU 44.61, 3) Nooa Matela LrU 45.00, 6) Kasper Pulkkinen KoU 50.83, 8) Julius Lekander KoU 52.41, 13) Sami Flygtman KoU 56.72, -) Jooa Fihlman KoU DSQ, -) Saku Virtanen KoU DSQ
12 - 99 v
1) Petteri Haverinen LaUS 31.55, 2) Antti Leppänen LaUS 33.07, 3) Samuli Halme LaUS 33.40, 4) Aleksander Laihinen KoU 35.27, 10) Joonatan Lekander KoU 38.68, 11) Reko Ojalainen KoU 38.83, 18) Janne Korhonen KoU 42.86, 21) Simo Virtanen KoU 57.93
N 50 m rintauinti
10 v ja nuoremmat
1) Tinka Tamminen LaUS 43.69, 2) Tiinu Tamminen LaUS 46.15, 3) Anniina Kurvinen LrU 47.61, 14) Saara Virtanen KoU 1:12.01
11 - 99 v
1) Johanna Silventoinen LrU 34.25, 2) Maiju Houni LrU 34.80, 3) Sohvi Kallinen LaUS 36.14, 6) Liisa Lassila KoU 38.60, 10) Matilda Lonka KoU 41.89, 12) Milja Mäkinen KoU 42.21, 19) Senni Toikka KoU 44.67, 20) Inka Raitio KoU 45.43, 21) Riikka Purho KoU 46.04, 28) Lilja Pulkkinen KoU 48.09
M 100 m perhosuinti
13 v ja nuoremmat
1) Manu Hännikäinen LaUS 1:16.27, 2) Henri Heikkilä AQUILA 1:18.24, 3) Taavi Backman LaUS 1:20.68, 8) Janne Korhonen KoU 1:35.32
14 - 99 v
1) Samuli Halme LaUS 1:03.19, 2) Sasa Seppälä HaUS 1:05.22, 3) Benjamin Kangas HaUS 1:05.23, 7) Joonatan Lekander KoU 1:26.76
N 100 m perhosuinti
12 v ja nuoremmat
1) Nessa Järvinen AQUILA 1:24.73, 2) Salma Mäntynen AQUILA 1:28.13, 3) Ida Kauppinen LrU 1:35.94
13 - 99 v
1) Julia Bruneau LaUS 1:05.33, 2) Johanna Silventoinen LrU 1:06.79, 3) Claudia Åvist LrU 1:07.36, 5) Emmiina Rautiainen KoU 1:12.78, 6) Jenna Sjöblom KoU 1:18.25
M 200 m vapaauinti
14 v ja nuoremmat
1) Antti Leppänen LaUS 2:05.26, 2) Roope Tsutsunen LaUS 2:13.67, 3) Santeri Pulkkinen LaUS 2:13.73, 5) Manu Ursin KoU 2:18.03, -) Jeremias Arveli KoU DSQ
15 - 99 v
1) Olli Soramies VoVi 2:00.16, 2) Santeri Hulkko LaUS 2:00.81, 3) Aleksi Helminen LaUS 2:04.78, 11) Reko Ojalainen KoU 2:37.17
N 200 m vapaauinti
13 v ja nuoremmat
1) Sandra Kalenius KoU 2:20.83, 2) Emilia Kouvo LrKT 2:38.45, 3) Silja Kinnunen LrU 2:40.34, 7) Iida Peltola KoU 3:15.17, 10) Minja Fihlman KoU 3:28.46
14 - 99 v
1) Vaula Vekkeli LaUS 2:09.46, 2) Raakel Bärlund LaUS 2:11.07, 3) Aino Hämäläinen LaUS 2:13.36, 5) Mathilda Kalenius KoU 2:17.16, 7) Riia Ojalainen KoU 2:25.57
M 200 m rintauinti
14 v ja nuoremmat
1) Benjamin Kangas HaUS 2:40.43, 2) Leevi Hautaniemi LrU 3:50.68, 3) Petteri Veikkolainen LrU 4:02.51, 4) Miro Järvinen KoU 4:04.31
15 - 99 v
1) Saku Romo LaUS 2:45.86, 2) Aleksander Laihinen KoU 2:52.31
N 200 m rintauinti
13 v ja nuoremmat
1) Sohvi Kallinen LaUS 2:53.12, 2) Iida Heikkinen UI 3:01.19, 3) Liisa Lassila KoU 3:02.58, 8) Milja Mäkinen KoU 3:19.36, 9) Matilda Lonka KoU 3:19.47, 11) Inka Raitio KoU 3:23.71, 12) Senni Toikka KoU 3:36.72
14 - 99 v
1) Claudia Åvist LrU 3:01.88
4x50 m bf sekaviesti
0 v ja vanhemmat
1) Kou Seka [1917] 1 KoU 1:35.27, 2) Kou Seka [1917] 2 KoU 1:55.23, 3) Kou Seka [1917] 3 KoU 2:31.61
4x50 m vapaauintiviesti
11 v ja nuoremmat
1) Laus Seka M1 [2005] LaUS 2:15.76, 2) Laus Seka M2 [2005] LaUS 2:41.88, 3) Laus Seka M3 [2005] LaUS 2:51.11
12 - 99 v
1) Laus Seka 1 [1917] LaUS 1:44.24, 2) Laus Seka 2 [1917] LaUS 1:45.73, 3) Kou Seka [1917] 1 KoU 1:49.52, 6) Kou Seka [1917] 2 KoU 1:54.07, 11) Kou Seka [1917] 3 KoU 2:02.90, 15) Kou Seka 4 KoU 2:13.56, 17) Kou Seka 5 KoU 2:28.38
P13 ja nuoremmat 25 m sukellus
13 v ja nuoremmat
1) Eetu Salo KoU 11.58, 2) Juho Jäkärä LrU 13.00, 3) Erkka Suni KoU 13.05
T13 ja nuoremmat 25 m sukellus
13 v ja nuoremmat
1) Emilia Kouvo LrKT 12.89, 1) Ida Kauppinen LrU 12.89, 3) Aino Jäkärä LrU 13.97, 4) Nea Leino KoU 14.59, 5) Susanna Leino KoU 15.03, 7) Tiina Leino KoU 18.79
M 50 m pintauinti
0 v ja vanhemmat
1) Ville Kotikuusi KoU 20.37, 2) Dmitrii Ankudinov KoU 24.63, 3) Eetu Salo KoU 27.11, 4) Erkka Suni KoU 30.74
N 50 m pintauinti
0 v ja vanhemmat
1) Saara Sojolin UKK 23.12, 2) Jessika Patjas KoU 23.89, 3) Emma Leppä KoU 24.23, 5) Riia Ojalainen KoU 26.74, 6) Inka Timperi KoU 28.87, 8) Nea Leino KoU 34.65, 9) Susanna Leino KoU 37.94, 10) Tiina Leino KoU 42.92
M 400 m sekauinti
13 v ja nuoremmat
1) Niko Matela LrU 5:18.85, 2) Eetu Palvanen LaUS 5:38.98, 3) Taavi Backman LaUS 5:55.95, 6) Janne Korhonen KoU 6:36.89
14 - 99 v
1) Kasper Jämsä LaUS 4:42.42, 2) Olli Soramies VoVi 4:45.39, 3) Ossi Kleimola KoU 5:06.50, 5) Joonatan Lekander KoU 5:51.65
N 400 m sekauinti
12 v ja nuoremmat
1) Jenna Pulkkinen KoU 5:34.16, 2) Nea Mustonen LaUS 5:56.61, 3) Ida Mäki-Hokkonen LrU 6:03.40, 4) Milja Mäkinen KoU 6:17.94
13 - 99 v
1) Vaula Vekkeli LaUS 5:19.68, 2) Aino Hämäläinen LaUS 5:22.37, 3) Minttu Paalanen LaUS 5:37.82
M 50 m vapaauinti
11 v ja nuoremmat
1) Leevi Kukkonen KoU 33.44, 2) Konsta Kukkonen KoU 34.65, 3) Jimi Kojo AQUILA 35.19, 8) Kasper Pulkkinen KoU 40.01, 11) Miro Järvinen KoU 41.15, 12) Sami Flygtman KoU 42.25, 20) Jooa Fihlman KoU 56.65, 22) Saku Virtanen KoU 1:01.42, -) Julius Lekander KoU DSQ
12 - 99 v
1) Petteri Haverinen LaUS 24.87, 2) Tristan Forslund BS-perhosuinti 25.35, 3) Sasa Seppälä HaUS 25.65, 5) Manu Ursin KoU 27.86, 7) Dmitrii Ankudinov KoU 28.29, 15) Eetu Salo KoU 30.92, 16) Janne Korhonen KoU 30.99, 18) Reko Ojalainen KoU 31.93, 22) Simo Virtanen KoU 48.79
N 50 m vapaauinti
10 v ja nuoremmat
1) Tiinu Tamminen LaUS 32.78, 2) Tinka Tamminen LaUS 34.74, 3) Anniina Kurvinen LrU 37.25, -) Saara Virtanen KoU DNS
11 - 99 v
1) Saima Kivimäki LrU 28.07, 2) Emmiina Rautiainen KoU 28.17, 3) Vilma Uuttu LaUS 28.38, 6) Sandra Kalenius KoU 29.89, 8) Riia Ojalainen KoU 30.90, 16) Matilda Lonka KoU 33.40, 21) Senni Toikka KoU 34.47, 25) Inka Raitio KoU 35.25, 28) Lilja Pulkkinen KoU 35.74, 29) Noora Koukkari KoU 36.34
M 100 m selkäuinti
13 v ja nuoremmat
1) Henri Heikkilä AQUILA 1:17.61, 2) Aleksi Kauppinen LrU 1:19.66, 3) Aapo Koskinen LaUS 1:21.05, 6) Leevi Kukkonen KoU 1:28.06, 10) Julius Lekander KoU 1:50.69, 11) Sami Flygtman KoU 1:55.02, 12) Jeremias Arveli KoU 1:55.03
14 - 99 v
1) Petteri Haverinen LaUS 1:03.26, 2) Antti Leppänen LaUS 1:04.33, 3) Harry Zimmermann LaUS 1:08.66
N 100 m selkäuinti
12 v ja nuoremmat
1) Ida Kauppinen LrU 1:24.72, 2) Aino Tamminen LrU 1:24.80, 3) Milja Mäkinen KoU 1:24.86, 5) Noora Koukkari KoU 1:27.43, 8) Inka Raitio KoU 1:32.84, 11) Iida Peltola KoU 1:40.34, 16) Minja Fihlman KoU 1:56.65, -) Lilja Pulkkinen KoU DSQ
13 - 99 v
1) Aino Hämäläinen LaUS 1:11.37, 2) Senni Ovaskainen LaUS 1:13.34, 3) Sandra Kalenius KoU 1:13.90, 4) Jenna Sjöblom KoU 1:14.53, 10) Riikka Purho KoU 1:20.25, -) Senni Toikka KoU DSQ
M 100 m sekauinti
13 v ja nuoremmat
1) Lassi Haimi HSS 1:08.57, 2) Santeri Pulkkinen LaUS 1:10.55, 3) Manu Hännikäinen LaUS 1:20.12, 5) Janne Korhonen KoU 1:25.07, 6) Leevi Kukkonen KoU 1:26.17, 7) Konsta Kukkonen KoU 1:30.51, 14) Kasper Pulkkinen KoU 1:58.68
14 - 99 v
1) Kasper Jämsä LaUS 1:00.48, 2) Olli Soramies VoVi 1:01.94, 3) Tristan Forslund BS-perhosuinti 1:04.44, 5) Ossi Kleimola KoU 1:05.20, 12) Aleksander Laihinen KoU 1:12.44, 15) Manu Ursin KoU 1:15.20
N 100 m sekauinti
12 v ja nuoremmat
1) Jenna Pulkkinen KoU 1:12.28, 2) Nea Mustonen LaUS 1:17.73, 3) Viljaana Myllärinen UI 1:23.13, 4) Noora Koukkari KoU 1:28.52, 6) Inka Raitio KoU 1:32.28, 7) Lilja Pulkkinen KoU 1:33.98
13 - 99 v
1) Julia Bruneau LaUS 1:04.82, 2) Raakel Bärlund LaUS 1:05.29, 3) Maiju Houni LrU 1:10.78, 4) Mathilda Kalenius KoU 1:11.75, 5) Emmiina Rautiainen KoU 1:12.15, 11) Liisa Lassila KoU 1:19.16, 15) Matilda Lonka KoU 1:27.81, 16) Senni Toikka KoU 1:30.53
M 50 m sukellus
0 v ja vanhemmat
1) Ville Kotikuusi KoU 19.12
N 50 m sukellus
0 v ja vanhemmat
1) Emma Leppä KoU 22.48, 2) Inka Timperi KoU 27.48, 3) Katja Räsänen LrKT 27.86
M 4x100 m sekauinti
0 v ja vanhemmat
1) Laus Miehet 1 LaUS 4:07.83, 2) Laus Miehet 2 LaUS 4:25.78, 3) Kou 1 M KoU 4:40.70, 9) Kou 2 M KoU 5:43.33
N 4x100 m sekauinti
0 v ja vanhemmat
1) Laus Naiset 1 LaUS 4:29.82, 2) Laus Naiset 2 LaUS 4:52.68, 3) Kou N 2 KoU 4:55.20, 6) Kou N 1 KoU 5:28.01, 9) Kou 3 N KoU 6:03.05