Tulospörssi 21.2.2017

21.2.2017 4:00

AMPUMAURHEILU

Kaakkois-Suomen aluemestaruuskisat Kotkassa:

10m Ilmakivääri 20 ls 10IT: 1) Silja Petäjäsaari MyA 179.

10m Ilmakivääri 20 ls 12HT: 1) Iiris Finne MyA 195, 2) Lili Kemppi MyA 192, 3) Ursula Finne MyA 184, 4) Mikko Laitinen KuusA 177, 5) Emilia Virola KuusA 169.

10m Ilmakivääri joukkue, 12HT: 1) Myllykosken Ampujat 571.

10m Ilmakivääri 20 ls 12VT: 1) Sonja Nenonen Hahlo 153, 2) Niki Myllylä MyA 102.

10m Ilmakivääri 30 ls 14HT: 1) Lauri Tylli KuusA 300, 2) Rasmus Finne MyA 299, 3) Pinja Tapio KuusA 298 24x, 4) Santra Mauno MyA 298 21x, 5) Topi Juonoja MyA 297, 6) Aatu Suo KuusA 296, 7) Joonatan Rantala KuusA 295, 8) Joel Palmgren MA 293 20x, 9) Jesse Virola KuusA 293 18x, 10) Joonas Oksanen KuusA 292.

10m Ilmakivääri joukkue, 14HT: 1) Myllykosken Ampujat 894, 2) Kuusankosken Ampujat I 887 64x , 3) Kuusankosken Ampujat II 887 62x.

10m Ilmakivääri 30 ls 14VT: 1) Vilma Huhtanen MyA 280, 2) Vertti Sipponen MA 267, 3) Emmi Lähteenmäki Hahlo 261, 4) Aino Nenonen Hahlo 259, 5) Siiri Petäjäsaari MyA 233, 6) Sonja Myllys Hahlo 219, 7) Elmeri Kuusisto MA 162, 8) Niki Myllylä MyA 149.

10m Ilmakivääri joukkue, 14VT: 1) Hahlo 673, 2) Myllykosken Ampujat 615.

10m Ilmakivääri 20 ls 8IT: 1) Eetu Peltola KuusA 190.

10m Ilmakivääri 60 ls M: 1) Juho Katajamaa KuusA 583 34x, 2) Olli Hall MA 583 31x, 3) Antti Puhakka HAS 583 30x, 4) Jouni Jokinen MyA 581, 5) Petri Tupakka ESA 552.

10m Ilmakivääri 40 ls M16: 1) Markus Suortti HAS 371, 2) Eetu Rissanen HAS 346, 3) Severi Mauno MyA 333.

10m Ilmakivääri 60 ls M20: 1) Roope Pohjoisaho KuusA 583, 2) Sami Heiskanen PiekSA 582, 3) Mika Piipponen KuusA 569, 4) Rasmus Nironen MyA 549.

10m Ilmakivääri 40 ls M50: 1) Juha Haavisto KuusA 364, 2) Jouko Valtonen KuusA 355, 3) Hannu Ylä-Outinen MyA 349, 4) Pentti Meri MA 345, 5) Pertti Sinkko MyA 336.

10m Ilmakivääri 40 ls N: 1) Satu Korhola MA 384, 2) Tea Sikanen PiekSA 377 20x, 3) Niina Saarinen SMAS 377 13x, 4) Sirkka Savukari ESA 367, 5) Tiina Monto MyA 352.

10m Ilmakivääri joukkue, N: 1) Pieksämäen Seudun Ampujat 1125, 2) Myllykosken Ampujat 1082.

10m Ilmakivääri 40 ls N16: 1) Viivi Kemppi MyA 389, 2) Essi Heiskanen PiekSA 381, 3) Nea Valkonen HAS 379, 4) Pinja Tolonen PiekSA 367, 5) Salla Torniainen KuusA 339, 6) Santra Mauno MyA 319.

10m Ilmakivääri 40 ls N18: 1) Sonja Siitonen Hahlo 383, 2) Nea Valkonen HAS 376, 3) Jonna Mauno KuusA 372, 4) Susanna Petäjäsaari MyA 369.

10m Ilmakivääri 40 ls N20: 1) Armi Häkkinen KuusA 386, 2) Suvi Petäjäsaari MyA 382, 3) Niina Saarinen SMAS 372.

10m Ilmakivääri joukkue, N20: 1) Myllykosken Ampujat 1140, 2) Kuusankosken Ampujat 1097.

10m Ilmakivääri 40 ls N50: 1) Sirkka Savukari ESA 368, 2) Eila Väisänen MyA 367, 3) Tiina Ylä-Outinen MyA 363.

10m Ilmakivääri joukkue, Y: 1) Kuusankosken Ampujat 1735, 2) Myllykosken Ampujat 1688.

10m Ilmakivääri joukkue, Y16: 1) Haminan Ampumaseura 1096.

10m Ilmakivääri 60 ls Y18: 1) Mika Varjo MA 587, 2) Markus Suortti HAS 572, 3) Arttu Lång MyA 558, 4) Pyry Leppälä KuusA 493.

10m Ilmakivääri joukkue, Y50: 1) Etelä-Saimaan Ampujat 1090, 2) Kuusankosken Ampujat 1079, 3) Myllykosken Ampujat 1056.

10m Ilmakivääri 40 ls Y60: 1) Mikko Mattila MyA 371, 2) Jarmo Järvelä KuusA 360, 3) Ismo Kärmeniemi ESA 359.

10m Ilmakivääri 40 ls Y70: 1) Pekka Valtonen ESA 363, 2) Mauri Heino KAS 328, 3) Martti Syrjäoja ESA 326.

10m Ilmapistooli 20 ls 12VT: 1) Niko Piirainen KAS 150, 2) Emilia Virola KuusA 138.

10m Ilmapistooli 20 ls 8IT: 1) Ella Piirainen KAS 165.

10m Ilmapistooli 60 ls M: 1) Juha Valjus KAS 552, 2) Toni Piiparinen ESA 549, 3) Kari Eskola KuusA 545, 4) Antti Tylli KuusA 543, 5) Timo Tulokas KAS 532, 6) Matti Hellsten KAS 526, 7) Markku Koskivirta KAS 525, 8) Paavo Westman KuusA 523, 9) Antti Heikari KAS 490.

10m Ilmapistooli 40 ls M50: 1) Matti Hellsten KAS 367, 2) Juha Valjus KAS 366, 3) Timo Tulokas KAS 360, 4) Markku Koskivirta KAS 350, 5) Simo Järvi KAS 344.

10m Ilmapistooli 40 ls sara N: 1) Kirsti Kaaro KAS 375, 2) Kati Turu KAS 359, 3) Kristina Baumgartner KAS 355, 4) Heli Mäkelä KuusA 350, 5) Anna Harju KAS 330.

10m Ilmapistooli joukkue, N: 1) Kotkan Ampumaseura 1089.

10m Ilmapistooli 40 ls N20: 1) Elina Ripatti MA 342.

10m Ilmapistooli 40 ls N50: 1) Heli Mäkelä KuusA 362, 2) Minna Parkko KuusA 335, 3) Jaani Mäkelä KuusA 332, 4) Anu Heinikoski KAS 320.

10m Ilmapistooli joukkue, N50: 1) Kuusankosken Ampujat 1029.

10m Ilmapistooli joukkue, Y: 1) Kuusankosken Ampujat 1611, 2) Kotkan Ampumaseura 1610.

10m Ilmapistooli joukkue, Y50: 1) Juvan Ampujat 1085, 2) Kotkan Ampumaseura I 1083, 3) Kotkan Ampumaseura II 1066, 4) Kuusankosken Ampujat 1060, 5) Kotkan Ampumaseura III 1000.

10m Ilmapistooli 40 ls Y60: 1) Heikki Lipsanen JuvA 372, 2) Jouko Lehikoinen ESA 367, 3) Markku Rytkölä KuusA 365, 4) Jorma Mecklin JuvA 363, 5) Sauli Kosonen PSA 358, 6) Arvo Tuovila JuvA 350, 7) Kari Niemi KuusA 349, 8) Matti Saarainen KaHa 343, 9) Ilkka Toikka KouMAS 317.

10m Ilmapistooli 40 ls Y70: 1) Seppo Hallikainen KaHa 362 5x, 2) Hannu Seppä KAS 362 1x, 3) Jorma Åstbacka MA 352, 4) Paavo Westman KuusA 346, 5) Veikko Marttinen PiekSA 338, 6) Jouko Kaiho KAS 336, 7) Olavi Pulsa KuusA 316.

10m Ilmapistooli 40 ls Y75: 1) Rauno Kiri KAS 344, 2) Erkki Ström YVA 332, 3) Kalevi Leppäviita HAS 290.