Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Ksaosta valmistui kesä–joulukuussa yli 350 uutta ammattilaista – Katso nimilista täältä!

Kouvolan Sanomat onnittelee valmistuneita.

Kouvolan seudun ammattiopistosta (Ksao) on valmistunut 1.6.-21.12.2021 yhteensä 367 opiskelijaa. Ohessa nimenjulkaisuluvan antaneet uudet ammattilaiset.

Autoalan perustutkinto

Aktas Ufuk

Moilanen Julius

Nurkka Tommi

Palmu Teemu

Ravattinen Topias

Saarela Tuomas

Seppä Heimo

Torkkeli Toni

Elintarvikealan perustutkinto

Auvinen Tiina

Kajavalta Anna

Kankala Saara

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Anttila Mari (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Juntunen Jaana

Järvelä Jonna

Liukkonen Viivi

Miettinen Sanni

Nikkonen Erika

Paukkunen Heidi (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Puhakka Sanna

Rötkö Jenni

Takala Lotta

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Ala-Krekola Maarit

Alastalo Pinja

Salo Sofia

Sani Tia

Saurila Eemeli

Tapper Topias

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Kohomäki Eetu

Pohjonen Ville

Rahikainen Joni

Savolainen Vladislav

Liiketalouden perustutkinto

Karhu Johanna

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Kuokka Jesse

Toikander Annielina

Liiketoiminnan perustutkinto

Arsenev Vladimir

Belik Olga

Elonen Joonas

Guseva Galina

Hadded Heta

Hakalahti Meea

Hamo Dizwar

Hämäläinen Paavo

Jäntti Oliver

Karhu Arto

Karhumaa Sirpa (stipendi: Teollisuuden- ja liikkeenharjoittajain Seura Pamaus ry)

Kirriland Heleri (stipendi: Teollisuuden- ja liikkeenharjoittajain Seura Pamaus ry)

Koskinen Uma

Lipiäinen Olavi (stipendi: Teollisuuden- ja liikkeenharjoittajain Seura Pamaus ry)

Luhamaa Helen

Malvikko Joona

Mattinen Jenna

Mesfin Tsehaye

Mustonen Niko

Mäkelä Tiina

Nicoara Radu

Niemi Jiri

Niinivuori Mikael

Peltola Katri

Pöllänen Vilho

Rantala Joonatan

Salkkio Satu

Sarkkinen Tatiana

Savina Marina

Toikander Annielina

Tuovi Elmo

Vaerma Vertti

Valariutta Vertti

Virkkula Veera

Logistiikan perustutkinto

Arposalo Eetu

Attia Mostafa

Ben Hammouda Anwar

Holttinen Viljami

Jokimäki Kira (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Puukka Otto

Lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinto

Sipilä Joel

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto

Henttonen Anna (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Kantola Etti (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Laine Anni

Le Goudivèze Marine

Leppänen Leevi

Pajarinen Tarja

Punttila Jenni

Riihelä Kristian

Sampo Iikka

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Arola Johanna

Hyrylä Marika

Laitinen Tiia

Marttinen Anna

Niinimäki Jari

Partanen Henri

Pessa Juha

Summanen Niina

Vucinic Svjetlana

Matkailualan perustutkinto

Kokkonen Laura (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Laakkonen Mika

Lahtinen Ano

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Kantele Sari (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Kotiranta Suvi

Pitkäoja Olivia

Tervo Yulia

Metsäalan perustutkinto

Hietanen Miro

Stam Gunnar

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Nyström Krista

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Ekroth Markus

Kapiainen Simo

Liiri Eemeli

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Hietala Heidi

Kajava Marina

Kalliokuusi Teija

Koskelainen Katja

Kottila Anne

Lantta Marianna

Laurikainen Miko

Lehti Miina

Mykkänen Miia

Mäkelä Minka

Ristola-Lintunen Kati

Yrjölä Kirsi (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Mäensivu Niko

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Grön Wanphen

Hyppänen Lutchila

Kappinen Anna

Kouri Omaima

Laitinen Tero

Pureto Naruemon

Rakennusalan perustutkinto

Ahola Kaapo

Anttila Aki

Hannola Tero (stipendi: Talonrakennusteollisuus ry, Lahti-Kymen piiri)

Hietamies Jere

Ihalainen Lauri

Ollila Eelis

Peltonen Akseli

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Alturki Ibrahim

Bergman Jesse

Fedotov Alexander

Hyvärinen Iida

Hänninen Nina

Juntto Riikka (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Ketonen Katariina

Moskaleva Irina

Oksanen Samuli

Tarakkamäki Benjamin (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Toikka Saima

Torniainen Ella

Vartiala Elias

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aalto Marika

Aaltonen Olga

Beckman Jasmine

Espo Fiia

Friberg Kaisa

Frisk Henna

Hälikkä Kaisa (stipendi: Super)

Hämäläinen Tiia

Ikonen Kirsi

Inkeröinen Mira Super

Jokela Niina

Junnola Eveliina Emma Julia

Järveläinen Janne

Järvinen Mari

Kanerva Julia

Kattelus Eemeli

Kekki Aino

Kemppi Rosa (stipendi: Tehy)

Keränen Hanna

Koskinen Karoliina

Kovero Siru

Kuusela Veeti

Lehtomäki Petra

Lempinen Suvi

Liekkinen Sini

Lutz Nina

Määttänen Niina

Nuttunen Anton

Pennanen Jarkko

Saari Anna-Kaisa

Saarimäki Anni

Saarinen Sirke

Seppänen Pinja

Systä Sami

Vehmaa Mira

Vikman Reija

Värä Daria

Västilä Maarit

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Baranov Mikhail

Kalenius Joni

Pehkonen Juha-Pekka

Vähäkuopus Marko

Taideteollisuusalan perustutkinto

Herranen Jonna

Pakarinen Jenny

Reinikainen Juha

Sundqvist Katriina

Talotekniikan perustutkinto

Leskinen Kimi

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Haapanen Joanna

Kononen Alessandra

Sormunen Ilana

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Miettinen Roope

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Ahokas Niko

Haila Risto

Haukkavuori Iiro

Reijasto Eetu

Tullialan ammattitutkinto

Ahola Pekka

Fagerström Mika

Karttunen Toni

Lehtinen Terhi

Loikkanen Johanna

Timoskainen Mika

Tuunanen Elisa

Turvallisuusalan perustutkinto

Forsström Saga

Tamminen Joni (stipendi: Ksaon stipendirahasto)

Tapola Salka

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Pusa Tytti